Nástroje pro tento web


opce

Co je to opce?

Opce je kontrakt mezi vypisovatelem (prodejcem) opce a kupcem, který dává kupci právo koupit (call opce) nebo prodat (put opce) příslušné podkladové aktivum za dohodnutou cenu v příslušném čase. Vypisovateli opce dává vypsaná opce povinnost prodat (call opce) nebo koupit (put opce) příslušné podkladové aktivum za dohodnutou cenu v příslušném čase. Za tuto povinnost přísluší vypisovateli opční prémium (anebo obráceně: za toto právo kupec opce platí vypisovateli tzv. opční prémium).

Kupec toto právo, které mu vlastnictví opce dává, může uplatnit - viz exercise~uplatnění, kupec také toto právo uplatnit nemusí a může opci nechat vyexpirovat.

Odkazy zde na finančník.cz

Software pro obchodování opcí

  • Thinkorswim - Obchodní platforma pro obchodování opcí Thinkorswim (TOS) - orig. odkaz
  • Options Oracle - bezplatný software pro opční analýzu

Externí odkazy

  • Marginy pro opce - Marginy opcí u Interactive Brokers pro různé strategie (záložka Options)
opce.txt · Poslední úprava: 2019/05/24 10:27 (upraveno mimo DokuWiki)


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.