Další díly tématického seriálu :

Vyhledávání v článcích

Tip na knihu


Jak na...

Bezplatné ebooky

22. Data a grafy zdarma


V celém našem komoditním manuálu ukazujeme řadu grafů a úspěšných obchodních strategií, které z nich vycházejí. Je tedy zřejmé, že grafy zobrazující průběh cen daného kontraktu v čase jsou nezbytné pro jakéhokoliv obchodníka. Možná si říkáte, že takové grafy budou stát spoustu peněz, ale opak je pravdou.

Grafy nezbytné pro většinu obchodních strategií jsou na internetu k dispozici zdarma.

Bezplatně a zcela nezávazně si tak můžete na papíru po libovolně dlouhou dobu procvičovat strategie popisované v tomto manuálu.

Bezplatné komoditní grafy na Finacnik.cz

Základní centrálu s neustále aktualizovanými grafy naleznete samozřejmě i na serveru Financnik.cz.
Na této stránce jsou k dispozici jenom mírně zpožděné ceny všech běžně obchodovaných komodit. Po kliknutí na ikonu C je k dispozici i denní graf příslušné komodity s pohodlným javascriptovým odčítáním hodnot bodů zvolených myší v grafu.

Další osvědčené komoditní grafy naleznete například na těchto stránkách:

ALARON

http://sites2.barchart.com/pl/alaron/ccharts.asp
Stránka umožňuje zobrazovat i historické grafy libovolné komodity. Umožňuje zobrazovat grafy v časovém měřítku od 5 minut do měsíce. Na grafy lze aplikovat řadu studií.

Ukázka bezplatného grafu z webu www.britefutures.com zobrazující ceny listopadové soji k 12.11.2004.

BRITEFUTURES

http://www.britefutures.com
Denní, týdenní a měsíční grafy všech běžných komodit včetně zobrazování různých indikátorů.

FUTURESOURCE

http://www.futuresource.com/charts/charts.jsp

Intradenní, denní, týdenní a měsíční grafy všech běžných komodit opět včetně pěkně zpracovaných on-line indikátorů.

Uvedené stránky jsou pouze příklady míst, kde lze nalézt kvalitní grafy. Jde o ozkoušené stránky, které používáme pro své obchodování mj. i my – při minimálním úsilí naleznete např. pomocí google.com celou řadu dalších podobných stránek. Jediné omezení podobných služeb je skutečnost, že intradenní data jsou zde poskytována s malým zpožděním (většinou 10 až 15 minut). To je samozřejmě zcela irelevantní pro trénink nebo denní obchodování, pro rychlé obchodování v denních grafech je však třeba zakoupit data, která nejsou zpožděná.

Specializované analytické platformy

Jakmile se začnete s komoditami zabývat podrobněji zjistíte, že obrovskou výhodou je mít data stažená do nějakého programu, ve kterém si můžete grafy nejen prohlížet, ale také analyzovat různými nástroji, zakreslovat si například supporty a rezistence a vše si ukládat pro pozdější potřebu. Samozřejmě i takové programy existují a je jich celá řada – ty levnější slouží k přehledné analýze grafů, dražší umožňují např. programování a testování vlastních strategií.

S jednotlivými programy se můžete seznámit v aktuálních nebo připravovaných recenzích publikovaných na tomto webu. V rámci tohoto manuálu není bohužel dostatečný prostor pro jejich podrobný popis. Zvídavým můžeme však napovědět, že veškeré grafy připravené v rámci tohoto manuálu jsme vytvořili v programu Gecko Track ‘n Trade Pro, který je nejen cenově dostupný, ale především přehledný a snadno pochopitelný. Nicméně pokud s komoditami začínáte tak s nákupem nespěchejte – pro první kroky vám určitě budou stačit základní grafy, které naleznete zdarma na výše uvedených webech.


Diskutovat k tématu článku můžete zde


Financnik.cz


(c) foto ISIFA, zdroj ISIFA/Getty Images
(publikováno 09.12.2004, editovat ) Vytisknout tento článek

Předcházející kapitola:
21. Obchodní deník

Následující kapitola:
23. Více o čtení grafů


Finančník.cz je místo, kde už od roku 2004:

  • Autoři webu a zkušení tradeři Petr a Tomáš předávají své know-how.
  • Autoři webu Petr a Tomáš přinášejí kompletní vzdělání v tradingu.
  • Naleznete nejkomplexnější informace o tradingu v českém jazyce.
  • Získáte profesionální tipy a rady, plynoucí z reálných zkušeností z trhů.
  • Najdete inspiraci a motivaci k novému životnímu stylu tradera.
  • 2x týdně naleznete nový článek věnovaný úspěšnému tradingu.

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.