Archiv rubriky: Recenze programů

Dva obchodní softwary v mém hledáčku

I když existuje nepřeberné množství různého obchodního softwaru, opravdu kvalitní řešení, které by bylo robustní, univerzální, obsahovalo vyspělé obchodní nástroje a umožňovalo skutečně široké využití, se nadále hledá těžko. I když sám aktuálně používám primárně platformu TradeStation, a ještě i delší dobu jako primární nástroj i používat budu, samozřejmě mně to nebrání sledovat další aktuální trendy a nově příchozí software.

celý článek


Stáhněte si komletní český manuál k programu Adaptrade Builder zdarma!

Finančník.cz vám exklusivně přináší ve spolupráci s naším čtenářem kompletní český návod k programu Adaptrade Builder, který se těší stále větší oblibě u mnoha uživatelů. Návod navíc obsahuje i konkrétní postup, jak připravit data pro program MetaTrader.

celý článek


Sierra Chart a vylepšené funkce pro práci s volume a orderflow

Sierra Chart v posledních týdnech představila zajímavé novinky, které určitě stojí za upgrade na aktuální verzi. V článku jsem připravil přehled nových nebo vylepšených funkcí, které osobně potěšily mě.

celý článek


Základy Excelu – ověření správnosti zadávaných dat

Většině obchodníků se již patrně mnohokrát stalo, že si do svého obchodního deníku zanesli chybu vzniklou jednoduchým překlepem při zadávání vstupních dat. Řadě chyb se přitom dá předejít prostřednictvím jednoduché automatické kontroly vkládaných dat přímo v programu Microsoft Excel. Pojďme si dnes ukázat, jak konkrétně tuto kontrolu v Excelu využívat.

celý článek


Sierra Chart a Depth Of Market (DOM)

Zobrazení DOMu v intradenních grafech je velmi praktické, protože se obchodník učí vnímat nabídku/poptávku v trhu, kterou jsme si v kostce vysvětlovali v nedávném článku Základy nabídky/poptávky – jak se hýbou trhy. Sierra Chart umí DOM zobrazit dvěma způsoby, přičemž jeden umožňuje zobrazení velmi kompaktního DOMu rovnou v grafu. Pojďme si ukázat několik tipů, jak s DOMem v Sierra Chart pracovat.

celý článek


Sierra Chart a obchodování u Interactive Brokers s daty od IQFeed

Stále dostávám dotazy, jak používat najednou program Sierra Chart s brokerem Interactive Brokers a daty od IQFeed. Zde je konkrétní, aktualizovaný návod krok za krokem, jehož výsledkem je integrace IQFeed dat a obchodování z grafů do Interactive Brokers.

celý článek


Obchodování z grafů v Sierra Chart

Exekuce příkazů z grafů byla jednou z oblastí, ve které Sierra Chart dlouho zaostávala a důvodem, proč uživatelé preferovali jiné software. Nicméně v této oblasti udělala Sierra Chart za poslední cca 2 roky velký pokrok a sám tento program dnes používám i k exekucím obchodů. Pojďme se podívat na to, jak v Sierra Chart obchodování z grafů rozchodit.

celý článek


Vlastní analýzy a studie v programu SierraChart přes Microsoft Excel

V dnešním článku přináším zaktualizované informace pro možnost propojení programu SierraChart s Microsoft Excelem. Z mé zkušenosti jde skutečně o silnou funkcionalitu, umožňující i neprogramátorům velmi jednoduše analyzovat i jinak obtížněji zpracovatelná data.

celý článek


Adaptrade Builder 1.2.3.0

V minulém článku jsem zmiňoval, že firma Adaptrade a její produkty MSA a AB Builder představují pro mě symbol pokroku a inovace v oblasti pokročilého obchodního software. Hned krátce po mém článku firma vydala novou verzi programu Adaptrade Builder s verzí 1.2.3.0 a myslím, že obecně poslední dva upgrade stojí za samostatný článek.

celý článek


Zajímavé novinky v programu Sierra Chart

Sierra Chart je jeden z hlavních programů, který každý den používám pro svůj trading. Na software je mě sympatické, že jej výrobce neustále průběžně aktualizuje o nejrůznější praktické funkce a nástroje. Několik novinek z poslední doby přitom spadá do kategorie těch zásadnějších, a proto si na ně dovolím upozornit v dnešním článku.

celý článek


Program MultiCharts: špičkový analytický, backestový a obchodní software

V nedávném článku Jak si vybrat obchodní software jsem popsal vše, co by dle mého názoru měl mít ideální obchodní program. Dnes bych rád navázal konkrétním představením jednoho takového programu - špičkové analytické, backtestové i obchodní platformy s názvem MultiCharts.

celý článek


Archiv Další starší články v archivu


Praktické kurzy obchodování na burze serveru Financnik.cz

Maximálně praktická témata, bez zatěžování zbytečnými akademickými a nepraktickými informacemi. Jedinečné reference účastníků, profesionální přístup zkušených obchodníků.

On-line kurzy:

Aktuální termíny prezenčních kurzů:


Vyhledávání v článcích

Přímá cesta k informacím

Nejžhavější diskuse


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!
Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Copyright 2016 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.